Skip to main content

Biblioterapia – „Śladami historii – Parczew wśród legend i opowieści”

W środowe przedpołudnie 8 listopada 2017r., po raz kolejny w naszym Warsztacie, odbyła się biblioterapia zorganizowana przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Parczewie zatytułowana „Śladami historii – Parczew wśród legend i opowieści”. Wyjątkowym gościem tego spotkania był Pan Lechosław Płowaś – emerytowany polonista, twórca pięknych podań i legend związanych z historią, kulturą i tradycjami Ziemi Parczewskiej.
Nasz gość rozpoczął wspólną rozmowę od opowiedzenia trochę o swoim życiu. Jego przygoda z pisaniem zaczęła się od tego, że pracował przez dwadzieścia lat jako nauczyciel języka polskiego. Obecnie większość swojego czasu poświęca przejażdżkom rowerowym po naszym regionie. Pan Lechosław przeczytał nam swoje utwory pt. „Nasza Gwiazda” oraz życiorys swojego zmarłego kolegi Rajmunda. Na poprawę humoru została nam przeczytana również zabawna opowieść o „Dusiołku”.
Na koniec naszego spotkania przeczytano nam opowieści o wybranych miejscowościach, które zamieszkujemy i oczywiście wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *