Skip to main content

Podsumowanie projektu „Kultura drogą do niepodległości”

10 listopada 2019r. w Starej Wozowni na terenie zespołu dworsko – parkowego w Milanowie odbyło się podsumowanie projektu „Kultura drogą do niepodległości”. Organizatorem spotkania było stowarzyszenie CICHOSZ z Cichostowa wraz z partnerami projektu: Gminą Milanów, Powiatem Parczewskim, Przedszkolem Samorządowym w Milanowie oraz Caritas Diecezji Siedleckiej. Od 15 września do 10 listopada miało miejsce wiele działań, które wpisane były w realizację projektu.

Wszystkie te działania zostały pokrótce przedstawione i zaprezentowane podczas uroczystego podsumowania. W przeciągu dwóch miesięcy, mobilna wystawa opisująca dzieje Gminy Milanów odwiedziła sołectwa, a animatorzy, którzy wcielili się w postaci księżnej Czetwertyńskiej i Eugeniusza Wertejuka opowiadali mieszkańcom o życiu i działalności właścicieli folwarku oraz historii gminy. Równorzędnie trwały próby teatralne do sztuki pt. „Zbuntowana Księżniczka” oraz pod czujnym okiem Pani Anety Ciok powstał chór w Rudnie. Dla mieszkańców gminy, zarówno tych małych i tych dużych, zorganizowany został konkurs plastyczny pod tytułem „MOJA MAŁA OJCZYZNA”, który miał na celu przedstawienie walorów turystycznych, kulturowych i historycznych gminy, budowanie tożsamości lokalnej mieszkańców i wzbudzanie szacunku do „Małej Ojczyzny”, a także kształtowanie postaw patriotycznych.

Właśnie w niedzielę, podczas uroczystego podsumowania zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, premierę swoją miała sztuka teatralna, umiejętności zaprezentował chór z Rudna, a swoją obecnością, tańcem i śpiewami uświetniły spotkanie dzieci z Przedszkola Samorządowego w Milanowie, jak również ze Szkoły Podstawowej w Kostrach.

Spotkanie zakończył koncert zespołu Jarząbek-Jurkiewicz, który wprowadził słuchaczy w tematykę patriotyczną dzięki wykonaniu utworów m.in. Jacka Kaczmarskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *