Skip to main content

III Plenerowe Spotkanie Integracyjne w Milanowie

12 lipca 2018r. w zespole pałacowo-parkowym w Milanowie, odbyło się III Plenerowe Spotkanie Integracyjne. Organizowana przez nasz Warsztat impreza zgromadziła w tym roku uczestników z dwunastu jednostek zajmujących się rehabilitacją i terapią osób niepełnosprawnych z czterech powiatów województwa lubelskiego.
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Parczewie, Wójt Gminy Milanów Paweł Krępski, a także radni i przedsiębiorcy działający na terenie gminy. W części oficjalnej nawiązano do obchodów Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, odśpiewano hymn państwowy, a następnie został zasadzony Dąb Niepodległości.
Zaplanowane atrakcje przystosowane były do możliwości wszystkich zgromadzonych uczestników spotkania, a czteroosobowe reprezentacje brały udział w zawodach sportowo-zręcznościowych przeprowadzonych na kompleksie sportowym „Orlik”. W zmaganiach tych najlepszy okazał się Warsztat Terapii Zajęciowej przy SI „Elremet” z Białej Podlaskiej, drugie miejsce zajął Warsztat Terapii Zajęciowej w Kocku, a trzecie Dom Pomocy Społecznej w Kalince.
Spotkaniu towarzyszyły również tańce integracyjne, warsztaty manualne i plastyczne, pokaz przeprowadzony przez ratowników medycznych oraz jazda gokartami.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy: Dyrekcji i Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Milanowie, ratownikom Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej, druhom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanowie, członkom „Kapeli Ludowej „Czeremcha”, Dyrekcji, nauczycielom i dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Milanowie , jak również Dyrekcji i Pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Milanowie, Fundacji Kreacja Magia Rąk.
Serdeczne podziękowania składamy sponsorom: Tomasz Ignatowicz Biuro Ubezpieczeń w Parczewie, Mariusz Czuryło Cukiernia „Markiza” w Milanowie, Janusz Zieliński, Hubert Nowacki i Adrian Ostapiuk oraz Urząd Gminy Parczew.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *