Skip to main content

Tydzień Miłosierdzia

8 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego Kościół katolicki w Polsce rozpoczął obchody Tygodnia Miłosierdzia. Główne uroczystości odbyły się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. W związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości tegoroczne hasło brzmiało „Miłosierdzie źródłem wolności”.
Niedziela Miłosierdzia Bożego to również święto patronalne Caritas. Z tej okazji w diecezjach i parafiach organizowane były spotkania parafialnych zespołów Caritas, szkolnych kół Caritas oraz pracowników i podopiecznych diecezjalnych i parafialnych Caritas. Caritas Polska przygotowała specjalne rozważania, które każdego dnia publikuje na stronie www.caritas.pl.
Zwieńczeniem Tygodnia będzie XV Pielgrzymka Wolontariuszy i Pracowników Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach w sobotę, 14 kwietnia. Mszy św. będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, a homilię wygłosi bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski.
Aby włączyć się w obchody Tygodnia Miłosierdzia, w dniu dzisiejszym obejrzeliśmy film biograficzny w reżyserii Jerzego Łukaszewicza z 1994 r. pt. „Faustyna” z Dorotą Segdą w roli głównej. Jest to hagiograficzna historia życia siostry Faustyny Kowalskiej orędowniczki Bożego Miłosierdzia. Natomiast Pracownia Gospodarstwa Domowego zaskoczyła nas wszystkich, postnym, ale wyśmienitym obiadem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *