Skip to main content

„Cudowny chłopiec”

W środę tj. 11 kwietnia, całym warsztatem wybraliśmy się do kina na film „Cudowny chłopiec”. Film, który powstał na motywach książki, przedstawia historię zwykłego i jednocześnie niezwykłego chłopca, który z powodu wady genetycznej i przebytych licznych operacji, ma zdeformowaną twarz.

Bohaterem filmu jest 10-letni Auggie (August) Pullman, który idzie pierwszy raz do szkoły. W opowieść o nim, wplecione są losy rodziny i przyjaciół, ich rozterki i przeżycia. Każdy z nas mógł znaleźć bohatera, z którym się utożsamił. Dzięki temu mogliśmy wczuć się w oglądaną historię już od pierwszej minuty. Reżyser w bardzo przystępny sposób przedstawił ważne społecznie tematy, takie jak odrzucenie przez środowisko i przemoc psychiczna, samotność czy wartość prawdziwej przyjaźni. Już dawno nie oglądaliśmy filmu, który daje tyle pozytywnej energii i wiary w ludzi, przyjaźnie nastraja do świata.

Historia Auggiego i jego bliskich uświadamia nam, że w życiu by być wielkim człowiekiem, wcale nie trzeba przenosić gór czy wynaleźć lek na raka – wystarczy nauczyć się akceptować siebie i innych i przetrwać swoją V klasę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *